דף הבית >> ערביקה או רובוסטה: איזה תערובת קפה מתאימה לך?
 

 

כאשר אתה בוחן את הקפסולות, הפודים והקפה הטחון המוצע בשוק אתה בוודאי נתקל בשמות ערביקה ורובוסטה, ואין פלא. מדובר בשני הזנים העיקריים וכמעט הבלעדיים שמרכיבים את תעשיית הקפה בעולם. הזן היותר בולט הוא הערביקה שמהווה יותר ממחצית מצריכת הקפה בעולם, ואילו הזן השני הוא הרובוסטה שיש האוהבים אותו בלבד ואילו אחרים מעדיפים שילובים שונים שלו בתוך הערביקה. 

 

למעשה, הכותרת שלעיל יכולה קצת להטעות, כי כאמור ישנם קפסולות, פודים ושקיות קפה טחון שבהם יש תערובות שונות של ערביקה ורובוסטה ביחד, לרוב בשיעור גבוה יותר של הראשון מאשר השני. בנוסף, חשוב מאוד להבין כי לא כל קפסולה או פוד של ערביקה יהיה זהה בטעמו לפוד עם שיעור דומה של הפולים, כי קיימים הבדלים בין היצרניות. אמנם, המאפיינים הייחודיים של הטעמים, הארומות, החומציות, הגוף וכדומה, עליהם נסביר בהמשך, הינם נכונים עבור כל הפולים מאותו הזן. יחד עם זאת, ישנם בכל זאת הבדלים של טעם, ארומה ואיכות בין היצרניות השונות. 

 

כך למשל, הפולים יכולים להיות מגודלים במקומות שונים ברחבי העולם, והטעם מושפע בין היתר מתנאי הגידול כמו הגובה, הטמפרטורה, הלחות והרכב הקרקע. כמו כן, ישנה חשיבות מכרעת לטריות של הפולים. אם לוקחים בחשבון שהפולים נקטפים במקום מסוים בעולם, עוברים אל בית הקלייה שיכול בהחלט לשכון במדינה ואף ביבשת אחרת, ולאחר מכן הם נשלחים לישראל, ומשם מגיעים עד אליך, תוכל להבין שעשוי לעבור זמן רב. מטבע הדברים, ככל שהפולים יותר טריים ומסופקים במהירות, כמו גם עוברים הליכי קלייה נכונים ונשמרים לכל אורך הדרך בטמפרטורות אידיאליות, כך ההנאה שלך תהיה גדולה יותר – בין אם אתה מעדיף את הרובוסטה או הערביקה.

 

אז מה אתה מעדיף?

 

בשביל להבין איזו תערובות מתאימה לך כדאי שתדע משהו על שני הזנים. ראשית, הערביקה שמהווה כאמור את החלק הארי של שוק הקפה העולמי, מאופיין בקרמה נמוכה יחסית, טעם יותר מתקתק, מרירות מעודת ופחות קפאין. יש לציין שכאשר מדברים על קרמה הכוונה היא לשכבת טעם מרוכזת ובעלת ארומה המשתנה במרקם, בעובי ובגוון שלה, וכאשר מדברים על חומציות – אליה נגיע מייד בזן הרובוסטה – מתכוונים לעפיצות שמורגשת על הלשון. בכל מקרה, הפולים של הערביקה מאופיינים בצבע ירוק ובצורה ארוכה ושטוחה, כאשר הגובה המאופטימאלי לגידול הוא בין אלף לאלפיים מטרים. לעומתו, את הרובוסטה אפשר לגדל בגבהים של מאות מטרים והוא נחשב ליותר עמיד, לכן גם המחיר זול יותר. יש לפולים של צבע יותר בהיר משל הערביקה, הם יותר עגולים ויש בהם יותר קפאין. הזן הזה מאופיין בקרמה יותר עבה ובמרירות יותר מורגשת כמו גם רמת חומציות יותר גבוהה, כאשר יש אנשים שאוהבים מאוד את הטעם היותר מריר ופשוט, שמצד שני שונה מזה של הקפה המקובל ולכן מעיד לעיתים על טעם טוב ומתקדם יותר בקפה.

 

כאמור, אין צורך בהכרח לבחור בין ערביקה לבין רובוסטה, כי חלק גדול מהקפסולות והפודים מכילים שילובים שונים של השניים. יתר על כן, חשוב לזכור כי מוצרים אלו גם מוצעים ברמות חוזק שונות הנעות בדרך כלל בין 1 ל- 10. כלומר, ככל שהמספר המצוין על גבי האריזה גבוה יותר, כך הקפה יהיה חזק יותר בין אם מדובר במאה אחוז ערביקה, רובוסטה או שילובים שונים של השניים. באתר שלנו ניתן למצוא דוגמאות רבות כאלו. למשל, INFINITO של המותג ESSSE CAFÉ הינו קפה אינטנסיבי המהווה שילוב של פולי ערביקה מעודנים ביחד עם פולי רובוסטה בטעם מעוגל היטב, גוונים מתובלים ושמץ של שוקולד. לקפה זה יש ריח מלא ודומיננטי, גוף עקבי ועשיר ועם הרמוני שנשאר בפה. לעומת זאת, Gran Aroma של חברת ESPRESO CAP ברמת חוזק 7, היא תערובת אידיאלית למי שאוהב קפה חזק. מדובר בשילוב של זני קפה המגיעים מוייטנאם ומברזיל, שהיחד יוצרים גוף מלא עם רמיזות של שוקולד מריר.

 

ערביקה או רובוסטה – לקנות מהמקום הנכון

 

קודם כל, מה שאנו ממליצים הוא פשוט לנסות, בלי לחשוש מטעות. קנה פודים, קפסולות או שקיות של ערביקה, רובוסטה ותערובות שונות ופשוט תרגיש מה הכי מתאים לך. בתוך כך, כדאי שתעקוב אחרי השילובים השונים והחוזק ותבין מה אתה קונה ומנסה עכשיו, וכך תדייק יותר ויותר את ההעדפה. יחד עם זאת, קח בחשבון שהטעם שלך בקפה ישתנה גם הוא עם הזמן, ולמעשה ילך וישתפר, כך שמה שמתאים בהתחלה יכול להיות אחר בעוד כמה חודשים או שנה.

 

בכל מקרה, נזכיר שישנה חשיבות גדולה לקניית תערובות הקפה מחברה רצינית ובעלת שם. חברת אספרסו קאפ בע"מ פועלת כבר 14 שנים והיא היבואנית והמשווקת הבלעדית של מוצרי טרמוזה אספרסו קאפ האיטלקית. את הקפסולות מייצרת החברה בקווי ייצור מודרניים וחדשניים, המערבים שיטות אוטומציה וטכנולוגיות מתקדמות המבטיחות את טריות מרכיבי הקפה ואת השמירה על הארומה והניחוח שלהם לזמן ממושך.

 

 


 

 
 
נשמח לעמוד לשירותכם!
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

 
arrow-left5, arrow-left, left, previous
>

אספרסו קאפ - יבוא ושיווק מכונות קפה וקפסולות
 www.espressocap.co.il      © כל הזכויות שמורות
​טלפון: 09-746-04-18 | פקס: 09-7406838
ח.פ 513600262